اهداف برگزاری سومین جشنواره نعناع

سومین جشنواره ملی نعنا  بطور کلی در 3 حوزه اقتصادی ، فرهنگی و گردشگری هدف گذاری شده و امیدواریم با برنامه ریزی های انجام شده بتوانیم به بخش اعظم این اهداف دست یابیم.

 در حوزه اقتصادی اهدافی از جمله معرفی نعنای منطقه فین به عنوان مرغوبترین نعنای کشور از نظر تولید و اسانس استحصالی به بازارهای مصرف کل کشور هستیم تا از این طریق بتوانیم سطح درآمدی کشاورزان نعنا کار را ارتقا داده و از تغییرات فصلی قیمتی  که منجر به خسارات زیادی به کشاورزان شده جلوگیری نماییم.

همچنین بر آنیم در حوزه اقتصادی کشت سایر گیاهان دارویی سازگار به آب و هوا و زمینهای کشاورزی منطقه را به کشاورزان معرفی تا تولیدات آنها به سمت تولیدات و محصولات اقتصادی سوق داده شود و بتوانیم گامی هر چند کوچک در تحقق شعار اقتصاد مقاومتی برداشته باشیم.

همچنین با توجه به بحران آبی حاکم بر کشور و بخصوص منطقه کاشان در نظر است روشهای نوین آبیاری جهت صرفه جویی بیشتر در آب و همچنین معرفی گونه های کم آب نعنا و گیاهان دارویی به کشاورزان جهت اصلاح  روشهای آبیاری آموزش داده شود.

در حوزه فرهنگی به دنبال توسعه استفاده مردم از طب سنتی و اسلامی و همچنین ترویج فرهنگ استفاده از گیاهان دارویی در منطقه مستعد فین و مناطق اطراف از جمله روستاهای مجاور منطقه کشاورزی لتحر و حسن آباد می باشیم .

در حوزه گردشگری نیز با توجه به پتانسیلهای متنوع گردشگری در این منطقه مانند آثار باستانی باغ موزه جهانی فین، تپه های باستانی سیلک ، منطقه سفید آب فین و همچنین مراسم سنتی مذهبی قالیشویان فین و نیز طبیعت زیبا و خاص منطقه به دنبال ان هستیم که با معرفی گیاهان دارویی منطقه فین به گردشگران داخلی و خارجی این پتانسیل را نیز جهت رونق اقتصادی مردم منطقه معرفی نماییم.

Print Friendly, PDF & Email
اشتراک گذاری:
Share